Kağıt Maske ile En Eğlenci Selfieler!

1044
Kağıt Maske Nasıl Uygulanır?

Sosyal medyanın olmazsa olmazı selfielerde filtresiz çekim döneminden sonra kağıt maske ile çekim dönemine girmiş bulunmaktayız. Gün geçmiyor ki yeni bir akım hızla yayılmasın. Neyse ki bu defa faydalı bir akım ile karşı karşıya bulunuyoruz.

Günlük rutinimizin bir parçası olan yüz bakımı yeni moda kağıt maskeler ile artık çok daha pratik bir hale geldi. Çok kullanımlık tüp maskeleri sürüp bekletmesi ve ardından yıkaması bir hayli zaman alıyordu. Bu yüzden özellikle çalışan bayanlar cilt bakımı için zaman ayırmakta zorlanıyordu. Şimdi ise her işin olduğu gibi bu işin de kolayı var. Kağıt maskeleri daha önce hiç kullanmadım diyorsanız gelin biraz daha yakından inceleyelim.

Garnier Moisture Bomb Kağıt Maske inceleme

Kağıt Maskenin Avantajları Nelerdir?

Kullanım açısından oldukça kolay oldukları için öncelikle tercih edilme sebebi budur diyebiliriz. Özellikle bir etkinlik veya randevu öncesinde cildinizi iyileştirecek harika ve kullanışlı bir yöntemdir.

Aydınlatıcı, kırışıklık önleyici, nemlendirici gibi pek çok özelliği bulunan çeşitleri mevcuttur. Cilt probleminize göre seçebilir ve rutin bir uygulamayla olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Kağıt maske tüp maskelere göre daha avantajlı olmasının asıl sebebi maskenin suyun hızlı buharlaşmasını engelliyor olması.

Kısaca söylemek gerekirse farklı etkilere sahip çeşitlerinin olması, pratik ve kolay kullanımı olması kağıt maskelerin avantajları arasında başlıcaları olarak sayılabilir.

Kağıt Maske Nasıl Uygulanır?

Kağıt Maske Nasıl Uygulanır?

Pamuk ve kağıttan oluşan bu pratik maskeleri uygulama şekline dikkat etmeniz gerekiyor. Her yüz aynı boy ve şekle sahip olmadığından kağıt maskenizi yerleştirirken alnınızdan başlayın ve maskede ki delikleri gözlerinize, ağzınıza göre ayarlayın.

Maskenizden keyif almak istiyorsanız uzanarak gözlerinizi kapatın. Fakat uyumamaya dikkat edin. Maske süresi dolduğunda yüzünüzdeki nemi emmeye başlayacaktır. Bu yüzden uyuyup kalma durumunda kuru bir ciltle uyanabilirsiniz. Bu da pek istenilen bir sonuç değildir.

Kağıt Maskeyi Her Gün Kullanabilir Miyim?

Kağıt maske günlük veya haftalık olarak kullanım seçeneği sunuyor. Zaten ürünlerin üzerinde “Günlük kullanıma uygundur” veya “1 haftalık nemlendirme sağlar” şeklinde kullanım süresini belirten ibareler yer alıyor. Bu ibarelere dikkat edip uygulumakta fayda var.

Fakat siz en doğru sonuç için haftada en az 3 defa uygulayabilirsiniz. Vaktiniz var ise her gün günlük kullanıma uygun olan kağıt maskelerden yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Maske uygulamasından sonra maske içerisinde bulunan serumu yüzünüze bol miktarda uygulayabilirsiniz. Aydınlık ve ışıldayan cildiniz ile güne merhaba demek için sizde kağıt maskeleri denemeyi unutmayın! 🙂

Bir önceki yazımız olan Makyaj Fırçası Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.