İbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi

58
İbrahim SAraçoğlu Doğal Güneş Kremi

İbrahim Saraçoğlu – Doğal Güneş Kremi

Kimyasal içeriklerden ziyade bitkisel yöntemlerle tedavi olmak isteyenler için İbrahim Saraçoğlu’nun önemi fazladır. Yalnızca Türkiye sınırları içerisinde değil tüm dünyada tanınan bir isim olan İbrahim Saraçoğlu; bilhassa bitkisel tedavileri sayesinde popülerliğine kavuşmuştur. Saraçoğlu’nu herkese tanıtan gelişme ise prostat ve hepatit hastalıklarının tedavisi için geliştirmiş olduğu doğal bitki içerikli alternatif tedavi kürleri olmuştur. Söz konusu tedavi kürleri sayesinde Saraçoğlu’nun tüm dünyada bir ilke imza attığını ifade edebiliriz. Bu yazıda ise İbrahim Saraçoğlu doğal güneş kremi etkilerini ve faydalarını öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

11 Nisan 1949 tarihinde Mersin’de dünyaya gelen İbrahim Saraçoğlu; lise eğitimini İstanbul Avusturya Lisesi ve Mersin Akdeniz Koleji’nde tamamlamıştır. 1973 yılında kimya mühendisliği bölümünü bitiren Saraçoğlu; yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İbrahim Saraçoğlu; başarılarla geçen eğitim hayatının ardından 1987 yılında doçent, 1994 yılında ise profesör olmaya hak kazanmıştır. Bu yıllar içerisinde araştırmacı ve yönetici olarak hem yurtiçinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren Saraçoğlu; profesör olmasının ardından doğal bitki özlerinin insan sağlığı için ne kadar önemli olduğuna dair birçok araştırma yapmıştır. Aynı zamanda, hastalıkların tedavi edilmesinde doğal bitki kürlerinin kullanımının ne kadar işe yarayacağına dair deneysel çalışmalarda bulunmuştur.

İbrahim Saraçoğlu; bilhassa prostat ve prostat büyümesi için brokolinin kür şeklinde kullanılması tedavi yöntemini ortaya sürerek tüm dünyada beğeni toplamıştır. Bunun yanı sıra, lavanta bitkisinin Hepatit B ve Hepatit C rahatsızlıkları üzerindeki etkisini ortaya çıkarmıştır. Sonuç olarak, bugüne kadar, buluşlarıyla 100’den fazla patent almıştır. Dünya bilim çevreleri tarafından sıklıkla takip edilen bir isim olmaktadır. Buna ek olarak, 2015 yılından bu yana Cumhurbaşkanı başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

Doğal Güneş Kremi Hangi Özelliklere Sahiptir?

Doğal Güneş Kremi Hangi Özelliklere Sahiptir?

Yapmış olduğu çalışmalar sayesinde adını tüm dünyaya duyuran İbrahim Saraçoğlu; bilhassa doğal güneş kremi ile insanların yaz aylarında rahat etmesini sağlamaktadır. Bu ürünlere İbrahim Saraçoğlu’nun ürünlerini sunmuş olduğu site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğal güneş kreminin içerisinde Aloe vera bulunmaktadır. Aloe vera; tropikal bölgelerde yetişen zambakgiller türüne ait olmakla beraber cilt için gözle görülür etkileri vardır. Aloe veranın kullanımı son derece eskiye dayanmaktadır. Yüzyıllardan bu yana yanıklar başta olmak üzere yaralar, kesikler, yarıklar, saç dökülmeleri, dermopati ve burkulmalar için kullanıldığını söylemeliyiz. Aynı zamanda, bu bitki ile cilde hidrasyon sağlanmaktadır. Cildin neminin korunmasında fayda sağlamaktadır. Aloe veranın renksiz ve saydam jeli; birçok farklı molekülden ibarettir. Tanenler, polisakaridler, organik asitler, vitaminler, stereoitler, mineraller ve proteinler sayesinde son derece zengin bir içeriğe sahip olduğunu ispat etmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun doğal güneş kremi içerisinde Aloe vera dışında bir de soğuk pres ayçekirdeği yağı bulunmaktadır. Bu yağ; aynı zamanda yüksek oranda Omega9 asidi içermektedir. Hassas ciltler için son derece kaliteli bir nemlendirici olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca, serbest radikallere karşı etkili bir koruma sağlamaktadır. A,B,C,E vitaminlerinin yanı sıra potasyum, demir, kalsiyum içerikleri sayesinde de cilt sağlığına son derece önemli katkıda bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun doğal güneş kremi; altı aylık bebeklikten itibaren tüm yaşlar için uygun bir kullanıma sahiptir. GDO ve paraben içermesi söz konusu değildir. Tüm bunlara ek olarak, ürünün Etko Cosmos organik sertifikasına sahip olması; doğal bir ürün olduğunu ispatlayan bir nitelik olarak dikkat çekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi Nasıl Yapılır?

İbrahim SAraçoğlu Doğal Güneş Kremi Tarifi 1

İbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi Tarifi 1

İbrahim Saraçoğlu’nun kullanmış olduğu bu formülde hem koruyucu hem de bronzlaştırıcı etkinin olduğunu söylemeliyiz. Ancak, ürünün koruyucu özelliğini arttırmak adına içerisine konulacak beyaz kil miktarı önem taşımaktadır. Karışımı elde etmek isteyenlerin aktar listelerini oluşturmayı unutmaması gerekir.

 • 50ml şeftali veya Hindistan cevizi yağı
 • Kakao yağı,
 • Ceviz yağı,
 • 20ml jojoba yağı,
 • Aloe vera jeli,
 • Buğday yağı,
 • Kabak çekirdeği yağı,
 • Çuha çekirdeği yağı,
 • Havuç yağı
 • Üç- dört tel safran
 • Beyaz kil (isteğe bağlı)

Bahsettiğimiz tüm malzemeler kavanozun içerisine konmaktadır. Ardından, bir süre karışmaları beklenmektedir. Bu noktada, yalnızca bronzlaşmak isteyenlerin karışımın içerisine beyaz kil koymasına gerek olmaz.

Doğal güneş kreminin kullanılması noktasında cildin üç veya dört gün boyunca korumalı bir şekilde güneş görmüş olması gerekir. Güneş kreminin otuz faktörlü olmasını isteyenlerin ise karışımın içerisine %20 kadar beyaz kil eklemesi gerekmektedir. Karışımda yer alan çuha çiçeği yağı; cildin bilhassa güneş alerjisinden korunmasını sağlayacaktır.

İbrahim SAraçoğlu Doğal Güneş Kremi Tarifi 2

İbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi Tarifi 2

İbrahim Saraçoğlu; doğal güneş kremi tarifi olarak son derece faydalı bir tarifi sizlere sunmaktadır. İlk olarak, tarifte bulunan malzemelerden bahsetmeliyiz.

 • Bir çorba kaşığı kakao yağı
 • Bir çorba kaşığı kayısı yağı
 • Bir çorba kaşığı havuç yağı
 • Bir tatlı kaşığı bebek pudrası

Yukarıda bulunan malzemeleri kapağı kapalı olan bir kap içerisinde karıştırmanız gerekmektedir. Ancak, bu noktada, tüm malzemelerin birbiriyle tam olarak karıştığından emin olmalısınız. Kullanıma hazır olan kremin her gün güneşe çıkmadan yaklaşık on dakika önce açıkta kalan vücut bölgelerine sürülmesi gerekmektedir. Bu tarifte hazırlanan kremi isteyenlere yüzlerine de sürebilirler. Yüz için herhangi bir zararlı etkisi olmayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Doğal Güneş Kremi Tarifi 3

Buna ek olarak, İbrahim Saraçoğlu’nun zeytinyağlı doğal güneş kremi tarifi de bulunmaktadır. Malzemeler arasında;

 • İki adet orta boy havuç
 • Üç adet çubuk tarçın
 • Zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı karanfil

bulunmaktadır. Bu tarifi hazırlamak isteyenlerin ilk olarak havuçların dış kısımlarını bıçak ile tıraş etmesi gerekmektedir. Ardından, havuçların rendelenmesi ve bir kap içerisine alınması gerekir. Havuçların üzerini geçecek kadar zeytinyağı eklenmesi bir sonraki aşamayı temsil etmektedir. Hazırlanan karışım; benmari usulü olacak şekilde ısıtılmalıdır. Malzemelerin ısınmasının ardından üzerlerine karanfil ve çubuk tarçınların eklenmesi gerekmektedir. Bu işlemin ertesinde karışımın yine benmari usulüyle dört dakika daha ısıtılmaya devam edilmesi istenmektedir. Karışımın hazır olmasıyla beraber süzülmesi ve uygun bir kap içerisinde saklanması gerekmektedir. Sonuç olarak, zeytinyağlı güneş kremi; güneşe çıkmadan yaklaşık on dakika önce vücuda sürülerek kullanılabilir. İbrahim Saraçoğlu’nun tariflerinin herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Bir önceki yazımız olan En İyi Yüz Temizleme Jeli başlıklı makalemizde en iyi yüz temizleme jeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Yüz Temizleme Jeli
Sonraki İçerikNazalnem Damla

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.