HERMEST’de Saç Ekimi Yaptıran Muhabirimizin Yorumları ve Sonuçları

345
Hermes Hair Clinic Saç ekimi
Hermes Hair Clinic'te saç ekimi yaptıran muhabirimizin değişimi

Bu yazı dizimizde saç ekimi için HERMEST Saç Ekim Merkezini tercih etmiş Mehmet bey ile başından geçen saç ekim deneyimini ve yorumlarını konuşacağız.

HERMEST Saç Ekimi Hakkında Yorumlarınız Nedir?

Öncelikle internet üzerinden saç ekimi ile ilgili epeyce araştırma yaptım. Fakat neredeyse her kliniğin benzer düzeyde olduğunu görünce açıkçası kafam biraz karıştı. Daha doğru bir sonuca varmak için çevremde bu konuyu biraz soruşturdum. Saç ektiren insanların deneyimlerini almak daha doğru bir sonuca götürecektir diye düşündüm. Bu sebeple çevremde saç ektirmiş kişilerin neredeyse üçte ikisinin HERMEST saç ekim merkezini tercih ettiğini öğrendim. Onlar da başka olumlu referansları vasıtasıyla bu kliniği bulmuşlardı. Tavsiyeleri denedim ve görüşmeye gittim. Açıkçası o görüşme esnasında fikirlerim daha da netleşti ve karar verebildim. Bunun için orada görüştüğüm hekimlerin davranışları, ilgili yaklaşımları, konuya çok önem vermeleri, kısaca ön görüşme kararımı belirleyici oldu.

Ön Görüşmede Dikkatinizi Çeken Ne Oldu?

Açıkçası insanlardan referans alırken bile hala biraz kararsızdım. Fakat ilk görüşmeye gittiğimde uzmanlarda yaptığım ön görüşme ve muayene, klinik hakkında olumlu düşünmeme sebep oldu. Hekimlerin ilgili tavrı, hassasiyeti, tüm kurumun sıcak karşılaması ve hepsinin ötesinde gözlemlediğim kadarıyla titiz ve profesyonel bir hizmet sunuyor oluşları kararımı etkiledi diyebilirim. Hatta orada işlemleri neredeyse tamamlanmış birkaç hastadan alınan sonuçları görünce fikirlerim olumluya dönüştü diyebilirim.

Hermest Hair Clinic saç ekim sonucu
Hermest Hair Clinic saç ekim öncesi ve sonrası

Hermest Saç Ekimi Sonuçlarınız Nasıl?

Saç ekim işleminin üzerinden yaklaşık 9 ay kadar bir zaman geçti. İlk 9 ay önemli ve beklediğim sonuçlar kendini gösteriyor. Şu an herhangi bir şikayetim yok, sosyal hayatımı istediğim rahatlık ve özgüven ile devam ettirebiliyorum artık. Öğrendiğime göre 1 yıl geçtikten sonra saçlarım tam performansı ile beklediğim güzelliğe ve yoğunluğa ulaşacak.

Saç Ekiminiz Sırasında Hangi Teknik Kullanıldı?

Aslında bu tekniğin belirlenmesi için uzmanımızla uzun bir görüşme yaptık. Saçlarımın incelenmesi sonrasında tekniğimize karar verdik. Benim için önemli olan iki şey vardı; en doğal sonucu yakalamak ve sıkı saç ekimi olması. Bu sebeplerden dolayı benim beklentilerime uygun en doğru yöntemin FUE olduğuna karar verdik.

İşlem Sırasında Neler Yaşandı?

İşlem öncesinde klasik operasyona hazırlık işlemleri başlattılar. Bunlar da dikkatle ve titizlikle yapıldı. Bu esnada da işlemin sonucunu öngörebildim açıkçası. Acı hissetmedim, 6-7 saat süren saç ekimi işlemi çok uzun süre gibi görünse de benim için kolay geçti diyebilirim. Zaten uzman ve hemşireler sürekli iletişime açık ve ilgili oldukları için gözümü korkutan herhangi bir şey olmadı.

Saç Ekimi Sonrasında Neler Oldu?

Hekimimin tavsiyesi ile bu sürece çok dikkat ettim. Başımı 1, 1,5 ay kadar her türlü olumsuz etkenden korumaya çalıştım. Bu sürenin sonunda zaten pek de korkulacak bir şey kalmıyor. Bu sürece çok dikkat ettiğim için beklenen olumlu sonuçları da aldık.

Hermest Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Hermest Hair Clinic’te saç ekim fiyatları 8.000TL ile 25.000TL arasında değişmekte. Bu fiyat aralığının sebebi de bir çok yöntem ve teknik uyguluyorlar. Her tekniğin uygulama süresi ve maliyeti değiştiği için doğal olarak fiyata da yansıyor. Ben FUE yöntemi ile saç ektirdim ve 8.000TL ödedim.

Saç Ektirmeyi Düşünenlere Ne Önerirsiniz?

Bu konuda eksiklik yaşayan herkes bir süre için bile olsa benim gibi moral ve özgüven kaybı yaşamıştır. O yüzden bu sadece para ve zamanla ilgili bir şey de değil, işlemin tam karşılığını alabilmek çok önemli bence. Buna rağmen paramın ve zamanımın karşılığını görebilmek beni inanılmaz mutlu etti. Çünkü dediğim gibi bu konunun en önemli yanı bence moral. Bu konuda mağdur olanları da duyduğum için biraz korkarak başlamıştım ama beklediğimden daha iyi sonuçlar aldım diyebilirim. İyi ki doğru zamanda doğru klinik tercihi yapmışım diyorum.

Neyi ne şekilde istediklerini iyi belirlesinler, doğru kanallara yönelsinler, mutlaka olumlu referans arasınlar, içlerine sinmediğinde hekimin eğitim belgelerini sorgulasın hatta gösterilmesini istesinler. Hekimin sıcak ilgi ve alakası, sorumlu ve hassas davranması çok önemli. Bunları göz önünde bulundurarak karar verirlerse olumsuz sonuçlar almaları pek mümkün değil diye düşünüyorum.

Saç Ekim hakkında daha fazla detay almak için https://hermest.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya Evde Cilt Soyma başlıklı makalemizde Cilt Bakımı Nasıl Olmalı ve Suna Dumankaya Evde Cilt Soyma hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikKadın İsmi olan Çiçek İsimleri
Sonraki İçerikKoyu Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.