Expigment Krem

684

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment ciltteki akne izleri, çil ve güneş lekeleri gibi istenmeyen görüntüleri ortandan kaldırmakta kullanılan ve eczanede satılan bir merhemdir. %2 veya % 4 hirdokinon içeren çeşitleri vardır Kullanan kişilerde cilt renginde bir veya birkaç tona varan beyazlaşma da görülmektedir. Bu etkisinden dolayı cilt rengini açmak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir.

Expigment Nasıl Kullanılır

Vücudun bir çok bölgesinde kullanılabilmektedir. En çok tercih edilen bölgeler yüz, kollar ve boyundur. Fakat oftalmatolojik olarak test edilmediği için göz çevresinde kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir.

Yaz aylarında kullanımı önerilmemektedir. 12 saat ara ile günde iki kere kullanımı yaygındır. Elbette ki en uygun uygulama biçimi ve dozajı hekim belirleyecektir. Burada yaygın kullanım üzerinden gidilecektir. Uygulaması yapılacak bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Krem deriye iyice yedirilerek tatbik edilir. Düzenli kullanım çok önemlidir. 1 hafta içerisinde mucizevi sonuçlar aldığını söyleyen kullanıcı yorumları da bir hayli fazla olsa da 2 aya kadar etki göstermediği durumlar da yine kullanıcı yorumlarıyla dikkat çekmektedir.

Expigment 2 ile 4 Arasındaki Fark

içerdiği %2 ve %4 hidrokinon oranına göre % farklılık oluşmaktadır. İlk kullanım için için %2 hidrokinon içeren expigment kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer %2’lik olan yetersiz geliyor ise %4’lük oranına sahip expigmente geçiş yaplması iyi olacaktır.

Expigment Koltuk Altı Rengini Açar Mı?

Koltuk altı ve genital bölgelerde kullanılması uygun olup olmadığı sıkça sorular sorular arasında yer almaktadır. BEyazlatıcı etkisi sayesinde koltuk altı ve genital bölgedeki kararmaları giderebilmektedir. Hatta güneş lekelerini dahi giderdiği bir çok kullanıcı tarafından söylenmekte.

Bu Kişiler Expigment Kullanmasın

Expigment ile ilgili bir kaç önemli detaya değinmekte fayda vardır. Etken maddesi olan hidrokinon ve azelaik asite alerjisi olanların dikkat etmesi gerekmektedir. Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olanlar hekim gözetiminde kullanmalıdır. Kullanırken ağız içi, burun içi ve göz çevresine temas ettirmemeye özen gösterilmelidir. 13 yaşından küçüklerin ve hamile kadınların kullanması önerilmez. Uygulamadan sonra güneşe çıkmamaya veya yeterince koruyucu önlemleri almaya özen gösterilmelidir. Tahriş olmuş alana veya açık yaraya uygulanmamalıdır.

Expigment Yan Etkileri

Peki böylesine mucizevi etkileri olan bu ürünün bilinen yan etkileri nelerdir? Biraz da bunlara değinmekte fayda vardır.  Az da olsa ciltte kızarıklık, yanma ve batma yaşanılabilir. Deride çatlamalar, şiddetli soyulmalar ve kabarıkcıklar oluşması muhtemeldir. Karında ağrı, nefes alış veriş düzensizliği ile ağız ve boğaz bölgesinde şişlik görülmesi ise acilen bir hekime danışılması gereken önemli bir yan etki olarak değerlendirilmektedir.

Yüz ve kollarında  çil, deri lekesi olan kullanıcıların bu şikayetlerinden ekseriyetiyle kurtuldukları, koltuk altı kararması yaşayanların cilt tonlarında açılma ile sonuçlanan olumlu gelişmeler gözlemledikleri ve ayrıca cilt yapısındaki gözenekli ve yaşlı görünümün yerini bebeksi ve genç bir görünüm aldığı çoğunlukla farklı forum sitelerine yazdığı geri dönüşlerle belirlenmiştir.

EXPIGMENT %4 30 gr krem 2018 Fiyatı: 9-10 TL

Bir önceki yazımız olan Transparan Pudra başlıklı makalemizde Transparan Pudra, Transparan Pudra Nasıl Kullanılır ve Transparan Pudra Ne İşe Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.