Erkek Yüz Maskesi

210
erkekler için yüz maske tavsiyeleri

Erkekler de artık son zamanlarda bakım daha fazla yapmaya başladı. En az bayanlar kadar erkeklerinde cilt bakımlarına önem vermiş olduğu görülüyor. Hatta öyle ki erkeklerin bu denli cilt bakımlarına ilgi duymasıyla birlikte kozmetik markaları da kollarını sıvamaya başladı. Erkeklere yönelik farklı kozmetik ürünleri üreterek çeşitli erkek yüz maskesi seçenekleri sundu. Fakat erkeklerinde cilt yapılarını bozmamaları adına en iyi çözüm yollarından birisi maskeyi kendi hazırlamasıdır. İçinde hiçbir şekilde kimyasal içermeyen kendi ev yapımı saf maskeyi cildinize gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Cildinizin daha güzel görünmesi adına maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Tabi cildiniz için kullanacağınız maskenin içeriği nasıl olması gerektiği bilinmesi gerekiyor. Her ne kadar Erkek Yüz Maskesi birden fazla çeşidi olsa da en etkili olanlarını tercih etmeniz gerekiyor. Sizler için en etkili yüz maskelerin reçetelerini sizler için hazırladık.

Tıraş Öncesi Bakımı İhmal Etmeyin

Tıraş öncesi ve sonrası olmak üzere iki aşamalı cilt bakımı yapılmalıdır. En sık yapılan hatalar arasında tıraş olduktan sonra nemlendirici kremlere başvurmak oluyor. Tam aksine bıyık ve sakallarınızı daha kesmeden nemlendiricilere başvurmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede keseceğiniz sakal ve bıyığın yumuşamasını sağlayacaksınız. Tıraş sonrasında istenmeyen tahriş oluşumunu önlemiş olacaksınız. Bu durum kolay kesim şansını verdiği gibi aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan bakımın yapılmasını sağlayacaktır.

Erkeklerin Yapabileceği Doğal Cilt Bakımı

Cildinizin ışıl ışıl parlaması artık tamamen sizin elinizde olacak. Fakat bunun için cildinizle yeteri kadar ilgilenmeniz gerekir. Yapacağınız doğal bakımlar cildin parlamasına, nemlenmesine, daha sıkı hale dönüşmesine yardımcı olur. Ayrıca cildinizde akne ve sivilce varsa onlardan da kurtulmanıza yardımcı olur. Her ne kadar erkekler bayanlara oranla daha az cilt problemleriyle karşı karşıya kalsa da yinede cilt bakımlarına ihtiyaç duyabiliyor. Erkeklerin yaşları ilerlemesiyle birlikte en çok yaşadıkları sorunlardan biriside yaşlanma oluyor. Cildin kırışık hal alması erkekleri tedirgin etmeye yetiyor. Fakat evde deneyeceğiniz cilt bakım maskeleriyle bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün olacak.

bal ile erkek yüz maskesi yapımı

Erkekler İçin Bal Maskesi Uygulamak

Erkeklerin deneyebilecekleri pratik maske tariflerinden birisi de bal içeren bal maskesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu bal içerikli erkek yüz maskesi tarifi ile cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Cilt kusurlarınız varsa giderilmesi adına da başlı başına önemli bir maskedir. Maskeniz için neler yapılması gerekiyor şu şekilde belirtmemiz mümkündür.

  • İlk olarak Civan perçemi çiçeğini suda güzelce kaynatın.
  • Kaynama işleminden sonra sıkılarak süzülmesi gerekir
  • Geride kalan katı kısım ise posa kıvamına getirilir.
  • Posa ezildikten sonra üzerine ise yarım limon suyunu ilave etmelisiniz.
  • Aynı zamanda sırasıyla bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir adet çırpılmış yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı kadar bal katılır. Tüm bu malzemeleri güzelce karıştırmalısınız.
  • Hazırlamış olduğumuz karışımın içerisine soğuk çivan perçem suyunu da ekliyoruz. Maske kıvamına dönmeye başladığında yulaf ununu da içine eklemelisiniz.

Son derece faydalı olan bu yüz maskesi organik bir maske tarifi olarak kullanılmaktadır. Erkekler hatta traş sonrası cildinize güzelce sürerek nemlenmesini sağlayabilir. Bu sayede cilt bakımlarını aksatmamış olurlar. Kusursuz bir cilde sahip olmanın sevincini yaşarlar.

erkekler için yüz kil maskesi

Kil Maskesiyle Canlandırıcı Etki

Genelde erkekler maskelere kadınlar kadar ilgili değil. Daha çok hazır ürünlere başvurma gereği duyuyor. Fakat evde birkaç dakika içerisinde çok kolay maske hazırlamanız mümkündür. Cilde oldukça fayda sağlayacak maskeler arasında kil maskesi yer alıyor. Bu maskeyi erkeklerde kolay şekilde cildine uygulayabilir. Bu maske öyle etkili ki direk olarak kıl köklerine bile nüfuz edebiliyor. Cildinizin yeniden canlanmasına büyük oranda katkı sağlıyor. Derinin normalden daha gergin olmasını sağlıyor. Sadece cilt için değil daha gür sakallara kavuşabilmeniz adına da önemlidir. Sakallar içinde son derece faydalı bir maskedir.

Bir önceki yazımız olan En iyi Fondöten başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.