En İyi Güneş Gözlüğü Markaları Top 6 Liste

75
En İyi güneş Gözlüğü Markaları

En İyi Güneş Gözlüğü Markaları

Dış görünümüne önem veren herkes için güneş gözlükleri en temel aksesuarlardan birisidir. Ağırlıklı olarak yaz aylarında kullanımı gerçekleştirilen güneş gözlükleri stile önemli bir değer katıyor. Tasarımlarıyla dış görünüme büyük bir değer ve özgünlük getiren güneş gözlükleri, göz sağlığının korunmasında da önemli bir rol üstleniyor. Adından da belli olduğu üzere güneş gözlükleri, yaz aylarında aşırı sağlıksız olan güneş ışınlarından gözlerin korunması amacıyla üretilmiştir. Güneşten gelen zararlı ışınların göze doğrudan etki etmemesini sağlayacak özel cama sahip gözlük türlerinden birisidir. Ancak hem tasarım şıklığı ve özgünlüğü hem de cam kalitesi açısından güneş gözlüğü seçiminde çok hassas şekilde hareket edilmesi gerekir. Bu noktada en iyi güneş gözlüğü markaları arasından seçimde bulunarak hem şık hem de sağlıklı güneş gözlüğü kullanımı gerçekleştirilebilir.

Ray-Ban Güneş Gözlüğü
Ray-Ban Güneş Gözlüğü

Ray Ban Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü denildiğinde ilk akla gelen markaların başında elbette ki Ray-Ban geliyor. Dünya genelinde en popüler güneş gözlüğü markalarından birisi olarak öne çıkan Ray-Ban, Türkiye’de de yaygın olarak tercih ediliyor. Güneş gözlüğü modellerinde hem özgün ve sıra dışı hem de kaliteli tasarımları kullanıyor olması da günümüzde yaygın olarak tercih edilmesinde önemli bir etki oluşturuyor. Bausch & Lomb tarafından ABD merkezli olarak 1947 yılında kurulmuş bir gözlük markasıdır. Ürünlerindeki yüksek kalite standartları dolayısıyla da en iyi güneş gözlüğü markaları arasında kabul ediliyor.

Ray-Ban 1999 yılında “Luxottica” tarafından satın alınmıştır. Son derece şık ve özgün tasarımlara sahip güneş gözlüğü modelleri dolayısıyla gözlük modasına da yön veriyor. En iyi güneş gözlüğü markaları arasında bulunan Ray-Ban özellikle “Aviator”, “Wayfarer”, “Erika”, “Round”, “Clubmaster”, “Justin”, “Blaze” ve daha pek çok farklı güneş gözlüğü serisiyle tanınıyor.

Fendi Güneş Gözlüğü
Fendi Güneş Gözlüğü

Fendi Güneş Gözlüğü

Dünya modasını şekillendiren markaların merkezi İtalya’da kurulmuş olan Fendi, modanın her kategorisinde yer alan ürünleri ile herkesin stilini oluşturuyor. 1925 yılında dünyanın moda başkenti Roma’da kurulan Fendi, başta çanta ve gözlük olmak üzere farklı ürünlerin üretimini gerçekleştiriyor. Güneş gözlüklerinde kullandığı son derece şık ve naif detaylarıyla da hem erkek hem de kadın modasında önemli bir yer tutuyor. Yüksek dayanıklılığı ve şık tasarımları dolayısıyla günümüzde en iyi güneş gözlüğü markaları arasında kabul ediliyor. Her tarza hitap edecek zengin gözlük çeşitliliğine sahip olan Fendi’nin güneş gözlükleri dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak tercih ediliyor.

Fendi, “Marchon Gözlük” lisansı ile güneş gözlüğü üretimi gerçekleştiriyor. Lüks, sıra dışı ve yanı sıra sofistike bir tarz yaratmayı arzulayanlar için dünyanın en iyi güneş gözlüğü markaları arasında kabul edilen Fendi, her yeni sezonda en ideal seçenek teşkil ediyor.

Cartier Güneş Gözlüğü
Cartier Güneş Gözlüğü

Cartier Güneş Gözlüğü

Dünya genelinde tanınan lüks mücevher üreticisi olan Cartier, güneş gözlüğü modasının da en değerli markalarından birisidir. En iyi güneş gözlüğü markaları arasında kabul edilen Cartier, mücevher üretimindeki deneyimini güneş gözlüklerinde de etkin bir şekilde gösteriyor. Fransızca “Dünya” anlamına gelen “Cartier Monde” kelimesinden üretilmiştir. İngiltere merkezli Cartier, birbirinden şık güneş gözlüğü koleksiyonlarını sunuyor.

Erkek ve kadınlar için yaz aylarında tarzlarına değer ve ışıltı katacak birbirinden zarif ve şık güneş gözlüğü modellerini üretiyor. Dünyanın en iyi güneş gözlüğü markaları arasında yer alan Cartier tarafından kadınlar için tasarlanmış “Panthere De Cartier”, “Sıgnature Cartier”, “Trinity” ve “Premiere De Cartier” güneş gözlüğü koleksiyonları en popülerleridir. Ayrıca erkekler için “Santos De Cartier”, “Signature Cartier”, “Premiere De Cartier” ve “Panthere De Cartier” şeklinde sunduğu popüler koleksiyonlarıyla tanınıyor.

Dior Güneş Gözlüğü
Dior Güneş Gözlüğü

Dior Güneş Gözlüğü

Dünyanın en iyi güneş gözlüğü markaları arasında gösterilen Dior, 1919 yılında Fransa merkezli olarak kurulmuş bir moda şirketidir. Tam adı “Christian Dior SE” olan ve dünya genelinde Dior olarak isimlendirilen marka, modanın her kategorisindeki ürünleriyle dünya modasına yön veriyor. Özellikle erkek ve kadın güneş gözlüğü koleksiyonları ile lüks modanın en temel faktörlerinden birisi konumunda kendisine yer buluyor. Son derece sıra dışı tasarımlara, özel süsleme ve işlemelere sahip olan Dior güneş gözlükleri hayatın her noktasında yaz ayları boyunca özgün bir stile sahip olmayı sağlıyor. Bu nedenle günümüzün en çok tercih edilen güneş gözlüğü markalarından birisidir.

Dior tarafından kadınlara özel olarak tasarlanmış olan “Montaigne”, “Diorlink”, “DiorSoStellaire”, “DiorSociety”, “Dior Attitude” ve “Dior Gipsy” gibi özel güneş gözlüğü koleksiyonları bulunuyor. Dior tarafından tasarlanmış olan güneş gözlüğü koleksiyonları arasında “Dior Architectural”, “Dipr Disappear”, “Black Tie”, “Dior Street” ve “Dior Psychodelic” şeklindeki koleksiyonları oldukça popülerdir. Bu güneş gözlüğü koleksiyonları sayesinde de günümüzde hem erkek hem de kadınlar için en iyi güneş gözlüğü markaları arasında bulunuyor.

Dolce&Gabbana En İyi Güneş Gözlüğü
Dolce&Gabbana Güneş Gözlüğü

Dolce & Gabbana Güneş Gözlüğü

Dünyaca ünlü İtalyan modacı “Domenico Dolce” ve “Stefano Gabbana” tarafından 1985 yılında kurulan bir moda şirketi olan Dolce & Gabbana, dünyanın en değerli moda şirketlerinden birisi konumunda bulunuyor. Giyim, ayakkabı, çanta, saat ve parfüm gibi ürünlerinin yanı sıra güneş gözlüğü üretiminde de lider konumda bulunuyor. Her biri özel tasarımlara sahip olan güneş gözlüğü modelleri ile günümüzde hem erkek hem de kadınlar için güneş gözlüğü modasına yön veren şirketlerden birisidir. Dünyanın en iyi güneş gözlüğü markaları arasında kendisine yer bulan Dolce & Gabbana, bu alanda klasikleşmiş markalardan birisi konumunda bulunuyor.

İtalyan merkezli güneş gözlüğü markaları arasında bulunan Dolce & Gabbana, kadın ve erkekler için hazırladığı güneş gözlüğü koleksiyonlarıyla, pek çok modele adını vermiştir. Dolce & Gabbana kadın güneş gözlüğü koleksiyonları arasında en ünlüleri ise “DG Monogram”, “DG Print” ve “DG Line” şeklindeki koleksiyonlarıdır. Bununla birlikte erkeklere yönelik hazırlanan Dolce & Gabbana koleksiyonları arasında “Gross Grain”, “Miami”, “Less is Chic”, “Slim” ve “Panama” şeklinde güneş gözlüğü koleksiyonları öne çıkıyor.

Bottega Veneta En İyi Güneş Gözlüğü Markaları
Bottega Veneta Güneş Gözlüğü

Bottega Veneta Güneş Gözlüğü

İtalyan stili moda akımının en değerli şirketlerinden birisi olan Bottega Veneta, tüm moda ürün ve aksesuarlarında olduğu gibi güneş gözlüğünde de dünyanın bir numarası konumunda bulunuyor. Güneş gözlüğü markaları denildiğinde ilk akla gelen markalardan birisidir. İtalya’nın Vincenza şehrinde 1966 yılında kurulmuş olan Bottega Veneta, lüks giyim ve aksesuar modasına yön veren markalar arasında bulunuyor.

Klasik güneş gözlüğü tasarımlarının dışına çıkarak, çok daha aykırı ve sıra dışı güneş gözlüğü tasarımlarına koleksiyonlarında yer veren Bottega Veneta, her tarz ve her yaş grubundan kişiye hitap ediyor. Son derece şık ve özgün tasarıma sahip olan Bottega Veneta güneş gözlüğü modelleriyle herkes kendi stilini çok daha vurucu bir şekilde yansıtabilme şansına sahip olabiliyor. Özellikle de günümüzde çok yoğun şekilde tercih edilmesinde ve en iyi güneş gözlüğü markaları arasında yer almasına neden olacak en temel özelliklerinden birisi de dayanıklılığıdır. Yüksek kalitedeki parçaları sayesinde son derece uzun yıllar yoğun şekilde kullanıma uygun olduğu gibi asla modasının güncelliğini de kaybetmiyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Kremi Markaları başlıklı makalemizde en iyi saç kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Saç Kremi Markaları
Sonraki İçerikEn İyi Omega-3 Markası

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.