En İyi Doğum Haritası Ücretsiz

61
En İyi Doğum Haritası Ücretsiz

En İyi Doğum Haritası Ücretsiz

Doğum haritası hesaplama alanlarına bakıldığında hangisinin en iyi doğum haritası olduğuna karar veremeseniz de birçoğunun sizin doğum haritanızı oluşturabileceğini düşünebilirsiniz. Çünkü birçok sitede yer alan bilgiler doğrultusunda da bu işlem kolay bir şekilde halledilebilmektedir ancak karşı tarafa olan güven bu konuda önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı en iyi doğum haritası ücretsiz olanlar bazen doğruluk paylarında yanılabilmektedir.

Bu açıdan bakıldığında kişilerin doğum haritasını hesaplamadan önce iyi bir araştırma yapmasında ve karşı tarafın bunu eksiksiz bir şekilde hesaplamasında fayda vardır. Aksi halde doğum haritanızın doğruluğundan emin olamazsınız ve bu konuyla alakalı edinmek istediğiniz bilgiler doğrultusunda yanlış sonuçlarla karşı karşıya kalırsınız. Bu açıdan bakıldığında astrolojiyle alakalı pek çok kişi bu konu hakkında fikir beyan edebilmekte ve bununla alakalı önemli bilgilere sahip olmaktadır.

Doğum Haritası Kimler Tarafından Bakılır

Doğum Haritası Kimler Tarafından Bakılır?

Konuyla ilgisi olan kişiler bu doğum haritasının neleri etkilediğini ve neleri gözler önüne serdiğini iyi bilmektedir. Bundan dolayı doğum haritalarının hesaplanması özellikle astrolojiyle alakalı kişiler tarafından oldukça ilgiyle karşılanmış bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Bu açıdan önem verilen bir konu olan doğum haritası hesaplama en iyi şekilde yapılırsa kişiler bunun hakkında işe yarar bilgilere sahip olacaktır.

Bu açıdan bakıldığında kişilerin hobilerine ve ilgi alanlarına göre talep görme oranı değişen yıldız haritaları hesaplaması güneş sisteminde yer alan bütün gezegenlerin konumlarını odak noktası haline getirmiştir. Bulunduğunuz eksen etrafında şekillenen durumlarla beraber haritayı açıklamaya çalışan kişiler doğum bilgileriniz doğrultusunda size bazı bilgiler vermektedir.

Doğumla beraber başlayan serüvenin bir haritasını meydana getiren astrolojiyle alakalı bilgiler, bir uzman tarafından açıklanmaya çalışılmalıdır. Aksi takdirde yanlış bilgiler edinebilir ve konuyla alakalı yanlış ya da eksik donanıma sahip olabilirsiniz.

Doğum haritası hakkında uygun bilgileri uzmanlar tarafından dinlemenizde fayda vardır. Bu açıdan bakıldığında doğum haritalarının nasıl ve neden hesaplandığı sizin ilgi alanınızla beraber edinmeniz gereken bilgiler arasında yer almaktadır. Evler, gezegen ve burçlar bu durum karşısında en önemli unsurlar olarak karşımıza çıkmakta olup aslında haritanızın oluşmasında bu üçü büyük söz sahibi olmuştur.

Doğum Haritası Nedir

Doğum Haritası Nedir?

Hayatta yer alan konumunuzu ve yaşamınıza devam ederken yaptıklarınızı etkileyebilecek olan durumları etkileyen bu harita yalnızca burçlarla alakalı değildir. Sizin hayatınızın devamında potansiyelinizi belirleme açısından da oldukça etki sahibi olan bu doğum haritası vermiş olduğu bilgilerle hayatınızda önemli detaylara işaret etmektedir. Bu konunun ayrıntıları genel olarak pek bilinmemektedir ve konuyla alakalı bazı durumlar çok net bir şekilde anlaşılmayacak kadar karmaşık bulunabilmektedir.

Doğum haritasının hesaplanmasını gereksiz ve karmaşık bulanların yanında bu tarz konulara ilgi duyanlar onun öğrenilmesine çok önem vermektedir. Önemli detaylara imza atan bu konu kişinin doğum saati ve tarihiyle beraber şekillenmeye başlamıştır. Yıldız haritası ya da yıldız name olarak da bilinen bu harita birçok burçlarla alakalı kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda onların bu konu hakkında derin araştırmalar yapmasını beraberinde getirmiştir.

Doğum Haritası ve Burçlar

Doğum Haritası ve Burçlar

Burçlarla ilgilenen pek çok kişi doğum haritasını öğrenmek için çaba sarf etmiştir ama bu konu için çaba sarf eden yalnızca burçlarla çok yakından ilgilenenler olmamıştır. Birçok kişi belli başlı kişisel bilgileri edinmek ve bu anlamda merakını gidermek için doğum haritasına ulaşmak için uğraşmıştır. Bunu da işin uzmanlarından yardım alarak yapmıştır ya da internette yer alan siteler dahilinde doğum haritasını çıkarmak için uğraşmıştır. İşte durum böyle olunca da doğum haritasını çıkarmak için insanlar daha çok uğraşmış ve bu uğraş sonucunda da doğum haritasıyla alakalı pek çok site oluşmaya başlamıştır. Bu sitelerin oluşmaya başlamasının nedenleri arasında kendilerinin çok talep görmesi ve bu tarz konulara kişilerin gittikçe daha da yönelmesiyle meydana gelmiştir. Çünkü geçmişten günümüze kadar insanların bu tarz konularda olan merak duygusu daha da artmış ve insanlar metafizik, astrolojiyle daha yakından ilgilenmeye başlayarak uğraş alanını bu yöne doğru kaydırmıştır.

En iyi Doğum Haritası ve Gezegenler

Doğum Haritası ve Gezegenler

Doğum haritasına bakılırken hem burçlardan hem de gezegenlerden faydalanıldığını söylemiştik. Dilerseniz bu gezegenlerden ve etkilerinden kısaca söz edelim. Gezegenler sırasıyla; Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto olarak bilinmektedir.

Ay ve güneş yine bu haritanın kullanılmasında en önemli etki sahibi gök cisimleri olup bunlar gezegen konumlarıyla beraber bazı ifadeler edinmeye başlamıştır. Burada burçlarla aynı sayıda bulunan evler bulunmakta ve bunların her biri farklı anlamlar ifade ederek haritanızın şekillenmesine devam edilmesini sağlamıştır.

 1. Kişisel farkındalığı ve dış tarafa göstermiş olduğunuz yüzünüzü ifade eden 1. ev olarak bilinmektedir. Kendisi kişiliği ortaya koymaktadır ve bu şekilde doğum haritalarında sonuç vermektedir.
 2. Maddi kazancı ve genel olarak mali yapıyı ifade eden kısım da 2. ev olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada kaynaklar ve gelir dengesi hakkında bazı durumlar ortaya konmuştur. Aynı zamanda harcamalarınız hakkında da bazı ip uçları yer almıştır.
 3. Yolculuklar ve iletişim bu 3. evde kendini belli eden detaylar arasında yer almaktadır. Etrafınızda yer alan insanlar, akrabalarınız ya da diğer yakınlarınız burada kendisini belli etmiştir.
 4. Aileniz ve yuvanız hakkında bilgi sahibi olmak için bu ev kullanılmaktadır.
 5. Eğlenceyi baz alan 5. ev daha çok saat ve yaratıcılıkla beraber duygusal ifadelerin yer aldığı evdir
 6. Çalışma, iş, hizmet, günlük yaşam 6. evde kendisini belli etmektedir.
 7. Ortaklık, evlilik, iş ilişkileri, eş ve anlaşmalar
 8. Yenilenme, ölüm ve tekrar doğum, miras
 9. Yüksek öğrenim ve din, felsefe, seyahat ve yurt dışı yolculukları 9. evde kendini gösteren detaylar arasında yerini almıştır.
 10. 10. evde dikkat edilenler arasında hayatınızda edindiğiniz başarılar ve şöhret durumunuz, kariyer planınız yer almaktadır. Yükselme, görevler, hayata karşı sorumluluklar
 11. Grup çalışmaları ve arkadaşlar, organizasyonlar
 12. Ruhsal çalışmalarla beraber kolektif bilinç bu 12. evde görülen ip uçları arasında yer almıştır.

Bir önceki yazımız olan Yanak Sarkması Suna Dumankaya Doğal Maske Tarifi başlıklı makalemizde yanak sarkması hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikEn İyi Bebek Maması
Sonraki İçerikEn İyi Tatil Yerleri

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.