Dumanlı Göz Makyajı

954

 Dumanlı Göz Makyajı

Gözler makyajın hatta yüzün en etkileyici bulunan kısmıdır çoğu zaman. O sebeple göz makyajı, makyajın en önemli ve dikkat çeken bölümüdür.

Makyajıyla dikkat çekmeyi sevenler için dumanlı göz makyajı ilk tercih edilenlerden biri. Genellikle gece kullanılan dumanlı göz makyajını gündüz de kullanmak isteyen kadınların sayısı epey fazla. Bunun için yapılması gerekenler kısaca, aydınlık bir ten, daha vurgulu bakışlar, hacimli kirpikler ve belirgin kaşlar ortaya çıkarmanız gerekir.

Bu yazımızda gözleri daha da vurgulayan koyu ve buğulu göz makyajının tekniklerini aktaracağız.

  1. İlk Adım: Primer!

Primer her makyajda kullanılan, makyajın uzun ömürlü ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayan ten ürünlerinden biridir. sadece tene değil, gözlere sürülecek farın dayanıklılığını artırmak ve rengini daha fazla ortaya çıkarmak için far bazı kullanılmalıdır. Eğer elinizde far bazı yoksa, onun yerine krem bir farı da baz olarak kullanabilirsiniz.

  1. Göz Kapağını Nötrleştirme

Göz kapağının tümüne cilt renginde bir ürün uygulanmalıdır. Bu ürün mutlaka simsiz ve pudra yapıda olmalıdır. Far paletlerindeki en açık renklerden biri tercih edilebilir.

  1. Göz Kapağını Gölgelendirme

Bu işlem gözlere derinlik katmak için en önemli adımdır. Bunun için koyu bir renk seçilip göz kapağının katlanma bölgesine uygulanmalı ve iyice dağıtılmalıdır.

  1. Gözleri Belirginleştirme

Bu adımda göz bebeğinin hizasında, göz kapağının tam orta kısmına metalik renkte bir far sürülerek iyice dağıtılır. Dağıtma işlemi metalik renk ile gözün katlanma bölgesinde olan rengin iyice harmanlanmasını sağlayacaktır. Bunun için temiz bir fırça kullanılmalıdır.

  1. Hafif Dumanlı Göz Makyajı

Göz pınarından alt kirpiğin yarısına kadar olan kısma ıslak yapıda bir krem far kullanılabilir. Bu makyaja daha da dumanlı bir görünüm katacaktır.

  1. Göz Kalemi ile Dumanlı Göz Makyajı

Eğer farklı renklerde bir far paletine sahip değilseniz, sadece bir göz kalemi ile de dumanlı göz makyajı yapılabilir. Bunun için üst ve alt kirpik diplerine siyah kalem dağınık bir şekilde uygulandıktan sonra iyice dağıtılmalıdır. Böylece tıpkı far uygulanmışçasına bir görüntü elde edilebilir. Fakat kaleminizin akmayan, bulaşmayan cinsten olması önemlidir.

  1. Kirpik Dibini Belirginleştirme

Bu adımda hacimli kirpikler elde etmek ve kirpikleri belirginleştirmek için alt ve üst kirpiklerin diplerinin doldurulması gerekir. Bu işlem için kesik uçlu bir fırça yardımıyla koyu renk ya da kahverengi tonlarında bir far kullanılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesine Ne iyi Gelir başlıklı makalemizde saç dökülmesi, saç dökülmesine iyi gelen besinler ve saç dökülmesine iyi gelen bitkisel kürler hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki İçerikSaç Dökülmesine Ne iyi Gelir
Sonraki İçerikYağlı Ciltler İçin Nemlendirici Önerileri

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.