Dalan Zeytinyağlı Antik Sabun

2845
Dalan Zeytinyağlı Antik Sabun Serisi

Zeytinyağlı Antik Sabun: Sabunlar çok eski yıllardan beri cilt ve saç bakımında önemli yeri olan ürünlerdir. Özelikle saç bakımı ve cilt bakımı konusunda bu kadar çok ürün henüz piyasaya adımını atmamışken, sabunlar bizler için hem şampuan hem duş jeli görevini layıkıyla yerine getirebiliyordu. Doğal içerikli olmaları ve kimyasal içermemeleri açısından da bugün halen pek çok kişi şampuan ve duş jeli yerine sabunu tercih edebiliyor.

Peki Sabun Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sabunlar kimyagerler tarafından elde edilmesi en kolay ürünlerden biri olmakla birlikte tamamen doğal ürünlerden yapılabilindikleri gibi kimyasallar ile de kolaylıkla elde edilebiliniyor. Ama her sabun maalesef her cilde iyi gelmiyor. Özellikle hassas ve kuru ciltlere cildi daha çok kurutma sebebi ile pek çok uzman tarafından önerilmiyor. Fakat bazı sabunlar içerdiği özler sayesinde herkesin güvenle kullanabileceği, cildi kurutmayan, aksine nemlendirerek yumuşatan özelliklere sahip. Bu yüzden sabun alırken içeriğini okumak ve ne işe yaradığını bilmek gerekiyor. Çünkü her sabun saç ve cilt bakımında kullanılmıyor.

Günümüzde saç ve cilt bakımı denilince akla gelen ilk doğal ürün olan faydaları saymakla bitmeyen zeytinyağıdır. İşlenmemiş doğal zeytinyağını saçınıza ve cildinize direkt olarak uygulayabilir veya evinizdeki bal yumurta gibi faydalı besinlerle karıştırarak maske olarak ta kullanabilirsiniz. Hal böyle olunca çoğu kozmetik firması tarafından bol miktarda kullanılan bu faydalı yağı marketlerden çok kişisel bakım marketlerinde görür olduk.

Dalandan Zeytinyağlı Antik Sabun Serisi

Sabun markasının önde gelen isimlerinden Dalan, özellikle saç ve cildinizde kullanabileceğiniz zeytinyağı içeren antik sabunlarını piyasaya süreli çok oldu. Peki hiç kullanıp denediniz mi?

Özellikle kuru ve hassas ciltleri nemlendirerek gün boyu yumuşak kalmasını sağlayan Dalan Zeytinyağlı Antik Sabun serisi üç farklı sabun çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Sizler için Dalan’ın 3 farklı ürününü inceledik ve konumuzun devamında paylaştık.

Dalan Pirina Zeytinyağlı Antik Sabun

Dalan Pirina Zeytinyağlı Antik Sabun

Zeytinyağı içeren Dalan Pirina Antik Zeytinyağlı Sabun özellikle saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkisi ile uluslararası laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Bir diğer özelliği ise sabunun el yapımı olması ve hiçbir kimyasal madde içermemesidir.

Saç dökülmesi ve kepek problemlerinin yanı sıra, zeytinyağının içerisinde bulunan E vitamini ve antioksidanlar sayesinde cildinizi nemlendirir ve onarır. Bu yüzden Dalan Pirina zentinyağlı antik sabunu hem saçınıza hem cildinize güvenle kullanabilirsiniz.

Dalan Antik Zeytinyağlı Defne Sabunu

Dalan Antik Zeytinyağlı Defne Sabunu

Defne yağı ve zeytinyağının karışımı ile üretilen bu sabun da Pirina zentinyağlı antik sabunu gibi %100 bitkisel banyo sabunudur. Yüksek miktarda E vitamini ve antioksidan kaynağıdır. Hem saçınıza hem cildinize güvenle kullanabilirsiniz. Katkısız olduğu için renk ve koku içermemektedir. Canlandırma ve nemlendirme özelliğinin yanı sıra dinlendirici etkisi vardır. Gözenekleri açarak cildinizi derinlemesine temizler. Saçlarınızdaki kepek ve dökülme problemlerini besleyici özleri sayesinde ortadan kaldırır.

Dalan D’olive Zeytinyağlı Sabun

Dalan D'olive Zeytinyağlı Antik Sabun

Tıpkı diğer Dalan Zeytinyağlı antik sabun ürünlerinde olduğu gibi bu sabunda nemlendirici ve canlandırıcı özelliğinin yanı sıra güçlü bir antioksidandır. D’olive Zeytinyağlı Sabun, hem cildinizde hem saçınızda güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Saç derinizin yağ dengesini düzenlediği için dökülme ve kepek problemi yaşayanlar için kesinlikle tavsiye ettiğim bir ürün. Düzenli kullanımda saçlarınıza parlaklık veriyor.

Bu güzel sabunları tüm kozmetik ve kişisel bakım marketlerinde bulabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlara sahip bu sabunları içiniz rahat bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz.

Doğal ve katkısız olduğu için bu ürünlerin hepsini bebek sabunu olarak da kullanabilirsiniz.

Sizlerde Dalan veya başka bir markanın zeytinyağlı sabununu kullanıyorsanız yorum kısmından deneyimlerinizi bizlerle paylaşarak, konumuzu geliştirebilir ve katkı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xpel Argan Yağı Saç Bakım Maskesi Argan Yağı Mucizesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.