Bebek Şampuanı Tavsiye

396

En Çok Hangi Bebek Şampuanı Tavsiye Ediliyor?

Yeni doğan bebeklerin dış dünya ile ilk temasları üzerine giydirdiğiniz hassas kıyafetler, bez ve şampuandır. Yalnız anne sütüyle beslenen bu hassas bireyler için kuşkusuz her şeyin en doğalı, en kalitelisi ve cildiyle en uyumlusu olsun ister tüm anneler. Bu yazıda gözünüzden sakındığınız bebeğiniz için piyasada satılan bebek şampuanları arasından en uygun olanları seçmeye çalışacağız.

Standart şampuanların aksine bebek şampuanlarının gerek pH oranı gerekse içeriğindeki kimyasal bileşenlerin optimum düzeyde olması beklenir. Zira SLS/SLES, paraben, alkol, renklendirici ve koruyucular yetişkin bir insanda bıraktığı etkiden farklı etkiler bırakabilir bebekler üzerinde. Tahriş ve egzama gibi istenmeyen rahatsızlıklarla karşılaşılma riski bir hayli yüksektir.

Piyasada satılan başlıca bebek şampuanlarının artılarıyla eksileriyle özellikleri bakımından incelemesini yapmakta fayda vardır.

Piyasa Satılan Başlıca  Bebek Şampuanları ve Yorumumuz

bebek şampuanı unibaby

Unibaby Bebek Şampuanı

Eczacıbaşı tarafından üretilen Unibaby bebek şampuanının yenidoğan için özel bir versiyonu da bulunmaktadır. Boya, parfüm, paraben içermeyen bu şampuan hem hipoalerjenik oluşu hem de göz yakmayan bir formüle sahip oluşu ile iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik
+Yıkandıktan sonra diğer şampuanlara göre saçları daha yumuşak yapmakta
+Diğer Şampuanlara göre daha az zararlı madde içermektedir

-Saçları yumuşattığından saçların kadınlarda saçların birbirine karışmasına sebep olabiliyor

 

dalin bebek şampuanı tavsiye

Dalin Bebek Şampuanı

Yıllardır reklamlarıyla hemhal olunduğundan ötürü dalin markasını duymayan hemen hemen yoktur denilebilir. Göz yakmaması hipoalerjenik oluşu alkol içermemesi ve saçların yumuşaklığını muhafaza etmesi onu iyi bir tercih kılmaktadır. Fakat son zamanlarda çeşitli forumlarda ve şikayet sitelerinde dalin ürünlerinin SLS ve paraben içermez ibareleri taşımasına rağmen içindekiler kısmında alenen SLS kullanıldığını belirtmesi kafalarda soru işaretine neden olmaktadır. Tüketicilerin bu konuda bilinçli olmalarında fayda vardır.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+hipoalerjenik

-Sls içermekte

mustela bebek şampuanı yorumu

Mustela Bebek Şampuanı

Mustela ürünlerini diğer markalardan farklı kılan nokta, değişik  cilt tiplerine uygun içerikli geniş yelpazede ürün seçeneği sunmasıdır. Normal, kuru, çok kuru ve çok hassas bebek ciltleri için farklı ürünleri bulunmaktadır. Parfümsüz, hipoalerjenik ve alkolsüz oluşu, bitkisel içeriklere ağırlık verip paraben ve SLS içermiyor oluşu, göz yakmaması ve saçların yumuşaklığını muhafaza etmesi mustela ürünlerini diğer markalara nazaran bir adım öne çıkarmaktadır.

+Boya içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik
+Cİlt tipine 3 farklı çeşidi mevcut

alman markası bübchen bebek şampuanı

Bübchen Bebek Şampuanı

Almanya menşeili bu markanın ürünleri de bir hayli ülkemizde tutulan bebek şampuanı ürünleri arasında yer almaktadır.  Papatya, buğday proteini ve bitki özlü ham maddelerden imal olması, pH dengeleyici, cildi kurutmayışı ve hipoalerjenik oluşu onu iyi bir seçenek haline getirmektedir.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik
+Cildi kurutmuyor

sebamed bebek şampuanı

Sebamed Bebek Şampuanı

Bir diğer Almanya menşeili olan Sebamed 5.5 pH değeri ile asit manto gelişimini desteklerken, bebeğin kafa derisi direncini arttırmaktadır. Renklendirici ve paraben içermemesi sebamed ürününü alternatifler arasına sokmaktadır.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik

 

bioderma bebek şampuanı tavsiyesi

Bioderma Bebek Şampuanı

Bioderma ürünleri hassas cilt kategorisinde bulunmaktadır. Saç ve saç derisini nazik bir şekilde temizlemesi, saçların yumuşak şekilde taranmasını sağlaması ve paraben vb. içermemesi öne çıkan özellikleri arasındadır.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik

 

chicco bebek şampuanı kullananlar

Chicco Bebek Şampuanı

pH dengesini koruyucu özellikte olması, cildi kurutmaması ve kafa derisini nazikçe temizlemesi, paraben SLS vb. kimyasallar içermemesi chicconun öne çıkan özellikleri arasında sayılabilir.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik

 

johnsons bebek şampuanı markası çeşitleri

Johnson’s Bebek Şampuanı

Aynı zamanda bebek yağları da üreten ve ülkemizde iyi bilinen Johnson’s ürünleri yine geniş yelpazede seçenekler sunmaktadır. Işıldayan saçlar, söz dinleyen saçlar, bed time şampuanı ve normal bebek şampuanı bu skaladaki ürünler arasındadır. Hipoalerjenik  oluşu, paraben SLS vb. kimyasallar içermemesi Jonhson’s u iyi bir tercih yapmaktadır.

+Boya içermiyor
+parfüm içermiyor
+paraben içermiyor
+Sls içermiyor
+hipoalerjenik

Bir önceki yazımız olan Expigment Krem başlıklı makalemizde Expigment Krem Ne İşe Yarar, Expigment Nasıl Kullanılır ve Expigment Yan Etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.