Allık Renkleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1019
allık seçimi nasıl olmalıdır

Allık Renkleri:            Günümüzde makyaj tüm insanlar için kendilerini iyi hissetmek ve daha iyi görünmek adına önemli hale geldi. Bu sebeple makyaj yaparken renk seçiminde tenimize, yüz şeklimize, kıyafetimize ve bulunacağımız ortama en uyumlu olanı yakalamak durumundayız.

 

İlk etapta ten rengi belirlemede yardımcı olan kapatıcı, pudra, fondöten gibi makyaj ürünlerinin doğru seçilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Üzerine kullanılan diğer makyaj ürünleri en az tabanda kullanılan bu ana ürünler kadar önemlidir. Bize uyduğunu düşündüğümüz doğru malzemeleri alarak iyi bir makyaj yapmanın ilk adımını atabiliriz.

allık seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar

 Pudra, kapatıcı ya da fondöten seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Cildini tanımak doğru makyajın ilk kuralıdır. Eğer cildimizde derin yaralar ya da herhangi bir sebepten oluşan izler var ise daha koyu tonlarda ama tenimizle arasında ton anlamında fazla farklılık göstermeyecek ürünler kullanılması gerekmektedir. Aksi takdire yaptığımız makyajın daha doğal bir görüntü oluşturmasını engellemiş oluruz. Kullandığımız ürünlerin hangisinin nerde ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmeliyiz. Örneğin kapatıcı tüm yüzümüze uygulanabilir bir ürün mü ya da sadece belirli bölgeler için mi üretilmiş ürün mü dikkat etmeliyiz. Doğru ürünü doğru yerde ve doğru tonda kullanmak çok önemlidir.

Seçtiğimiz allık renkleri bizim makyajımızın doğruluğunu belirleyen önemli etkenlerden biridir. Yüz hatlarımızı tanıyorsak hangi rengin nasıl bir etki bırakacağını bilmemiz işimizi kolaylaştıracaktır.

allık renk seçimi

 Soft bir makyajda kullanılması gereken allık renkleri nelerdir?

Beyaz bir tene sahipsek bilmemiz gereken kullandığımız renklerin tamamen kendini olduğu gibi göstereceğidir. Bu durumda sadece elmacık kemiklerinin üst kısmına kullanacağımız dar fırçalı şeftali rengi olarak tabir edilen ton çok yerinde olacaktır. Az miktarda uygulanan bu renk daha duru ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.

 

 Vamp bir makyajda kullanılması gereken allık renkleri nelerdir?

Olduğumuzdan daha canlı birazda seksi bir görünüm kazanmak istiyorsak daha koyu renkler kullanmalıyız. Örneğin daha bronz bir ten, koyu renkler içeren farlar, kırmızı veya bordo rujlar ve tabiki yüz hatlarımıza daha keskin bir görünüm verecek koyu pembemsi bir allık.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Watsons Yılbaşı indirimi Başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Önceki İçerikDiş Fırçalama Tekniğinin Önemi
Sonraki İçerikZeytinyağlı Sabun Yapımı

YORUMUNUZ

Lütfen yorumunuzu ekleyiniz.
Buraya adınızı giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.